search
Zaloguj
Witaj w serwisie Bajero.pl, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy. Serwis korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej sprawdź politykę prywatności i regulamin. Jeśli widzisz nadużycie zaraportuj nam koniecznie wpis.
0 głosów
w Inne szkolne

1 odpowiedź

0 głosów

Wiele szkół rozważa zakaz tatuaży. Twierdzą, że te tatuaże mogą być szkodliwe dla dzieci i mogą prowadzić do zastraszania.

Dzieje się tak, ponieważ tusz używany w tatuażach jest toksyczny. Może dostać się do krwioobiegu i wywołać reakcję alergiczną. Istnieją również inne potencjalne zagrożenia, takie jak infekcja lub reakcje alergiczne, ze względu na substancję barwiącą stosowaną w tatuażach. Co więcej, często zdarza się, że rodzice odczuwają dyskomfort, gdy ich dzieci wracają do domu z tatuażem, na który nie wyrazili zgody.

Badanie przeprowadzone przez University of Sheffield wykazało, że ludzie, którzy robią tatuaże w wieku 18 lat lub młodszych, częściej spotykają się z negatywnymi konsekwencjami niż ci, którzy mają je w wieku 20 lat lub starszych. Wynika to ze zmian w rozwoju mózgu i impulsywności wraz z wiekiem, co zostało powiązane w szczególności z podejmowanymi decyzjami dotyczącymi sztuki ciała

1.9k