search
Zaloguj
Witaj w serwisie Bajero.pl, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy. Serwis korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej sprawdź politykę prywatności i regulamin. Jeśli widzisz nadużycie zaraportuj nam koniecznie wpis.
0 głosów
Czy ktoś może napisać o tym coś więcej
w Ogród 2.1k

2 odpowiedzi

0 głosów

Wieloletnie kwiaty ogrodowe to rodzaj rośliny, która trwa ponad dwa lata. Nazywa się je również roślinami odpornymi, ponieważ mogą przetrwać zimę na zewnątrz i wracają co roku. Stanowią wspaniałe dodatki do Twojego ogrodu, ponieważ mogą zapewnić kolor i piękno przez cały rok.

Niektóre rośliny wieloletnie zimują w ziemi w miesiącach zimowych, co oznacza, że odrosną korzenie pod ziemią, aby przechowywać część składników odżywczych na przyszły rok. Jest to naturalny proces, który pomaga tym roślinom przetrwać.

0 głosów

Hibernujące byliny to rośliny, które mogą przetrwać zimę na obszarach o surowym klimacie.

Kwiaty wieloletnie są zwykle sadzone w ziemi, ale w przypadku tych roślin należy je przyciąć i przechowywać w środku lub pozostawić na zewnątrz.

Niektóre rośliny, które mogą przejść w stan hibernacji, to lawenda, chryzantema, liliowce i hosty.

Kwiaty wieloletnie są wspaniałe, ponieważ pojawiają się co roku, nie wymagają wiele konserwacji i nie będą wymagały żadnej pracy w Twoim imieniu. Możesz je rozważyć, jeśli masz duży ogród lub ma trudniejszy klimat.