search
Zaloguj
Witaj w serwisie Bajero.pl, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy. Serwis korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej sprawdź politykę prywatności i regulamin. Jeśli widzisz nadużycie zaraportuj nam koniecznie wpis.
0 głosów
Jakie kwiaty dzwonkowate znacie
w Ogród 2.1k

1 odpowiedź

0 głosów

Kwiaty w kształcie dzwonu, takie jak agapan, łatwo rosną i kwitną. Mogą osiągnąć wysokość od jednej do dwóch stóp, co jest na ogół wystarczająco wysokie, aby można je było zobaczyć przez płot lub ścianę.

Kwiaty w kształcie dzwonu to rodzaj bulwiastych kwiatów, które pochodzą z Republiki Południowej Afryki. Rośliny te zazwyczaj dorastają do wysokości 1-2 stóp i rozciągają się na szerokość około 12 cali. Piękne kwiaty były używane w wielu różnych typach ogrodów w Europie, Afryce i Ameryce od czasu ich wprowadzenia w XVII wieku. Kwiaty w kształcie dzwonu występują w różnych kolorach, takich jak fioletowy, biały, żółty, niebieski i pomarańczowy, od jasnych pasteli do głębokich odcieni w zależności od gatunku.