search
Zaloguj
Witaj w serwisie Bajero.pl, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy. Serwis korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej sprawdź politykę prywatności i regulamin. Jeśli widzisz nadużycie zaraportuj nam koniecznie wpis.
0 głosów
w Matematyka 1.9k

1 odpowiedź

0 głosów

Chociaż możliwe jest zapamiętanie całej tabeli, istnieje wiele sposobów, aby przyspieszyć ten proces. Po pierwsze, pamiętaj, że powinieneś pracować od najmniejszej liczby do największej. Tabele 2, 5 i 10 są łatwe do zapamiętania, ale tabele 3, 4 i 6 wymagają znacznie dłuższej nauki. Dlatego najlepiej jest przechodzić od jednej tabeli do drugiej, aby uniknąć frustracji i zamieszania.

Kiedy już zapamiętasz podstawowe zasady gry przy stole, nadszedł czas, aby nauczyć dziecko bardziej zaawansowanych pojęć. Na przykład, można użyć kolorowych kart flash do nauki każdej tabeli czasu. Poza tym, możesz wykorzystać karty do ćwiczeń. Aby ułatwić naukę tabliczki mnożenia, możesz je wydrukować i powiesić w widocznym miejscu. Alternatywnie, możesz napisać je na bloku rysunkowym i dać im wyzwanie wyrecytowania tabliczki w ciągu jednej minuty.

Dobrym sposobem, aby dziecko zapamiętało tabliczkę mnożenia jest uczenie go po kolei. Najlepiej jest najpierw nauczyć dwójki, piątki i dziesiątki, a następnie przejść do siódemki i dwunastki. Kluczem jest wzmocnienie własności komutacji i sprawienie, by nauka była zabawą! Modele wizualne są świetnym sposobem na wzmocnienie tej idei. Spróbuj stworzyć model żółtego klocka i użyj go jako przewodnika dla swojego dziecka.