search
Zaloguj
Witaj w serwisie Bajero.pl, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy. Serwis korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej sprawdź politykę prywatności i regulamin. Jeśli widzisz nadużycie zaraportuj nam koniecznie wpis.
0 głosów
w Dzieci 2.1k

1 odpowiedź

0 głosów

Pierwszą rzeczą do zrobienia przed prasowaniem jest sprawdzenie metki ubrania.

Istnieje wiele różnych rodzajów tkanin, które można prasować za pomocą żelazka. Niektórych tkanin, takich jak jedwab, nie można prasować tradycyjnym żelazkiem parowym.

Aby określić, jaki rodzaj tkaniny możesz mieć i jakiego rodzaju żelazka najlepiej do niego użyć, możesz wykonać kilka kroków:

- Po pierwsze, dokładnie obejrzyj materiał. Możesz być w stanie wyczuć, czy ma jakieś zmarszczki lub czy jest mocno pognieciony.

- Innym sposobem sprawdzenia, jakiego rodzaju materiału używasz, jest spojrzenie na spód i sprawdzenie, jakiego koloru nici są używane do szycia wokół krawędzi. Jeśli tkanina została uszyta żółtą lub białą nicią, oznacza to, że najprawdopodobniej jest to bawełna lub len.


edycja przez użytkownika